Ankara Yeni Doğan Fotoğrafçısı

Ankara Yeni Doğan Fotoğrafçısı

Yeni Doğan Bebek Fotoğrafçısı

Yeni doğan bebek fotoğrafçılığı ve çekimlere olan ilgi ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bebeklerin ilk anlarını yansıtan bu çekimler çok kıymetli birer anı olarak ölümsüzleştirilmektedir. Yeni doğan bebeklerle çekim yapmak oldukça zahmetli ve zor olsa da sonuçlar her zaman gülümseten ve insanı mutlu edecek şekilde olmaktadır. Bebeklerin fotoğraflanması ve ilk günlerindeki hallerinin ölümsüzleştirilmesi anne babalar için önemli olduğu kadar bebekler için de ilerleyen yaşlarda oldukça değerli anılara dönüşmektedir. Bebeklik fotoğraflarını gören herkes oldukça büyük bir mutluluk hissetmektedir.

Anne ve babalar için özellikle ilk çocuklarda ilk anne baba olma heyecanını yaşadıkları günlerde yapılan yeni doğan çekimleri çok daha kıymetlidir. Yeni doğan bebek çekimleri doğumdan sonraki 10-15 gün içerisinde henüz bebeğin anne karnındaki kıvrımları kaybolmadan yapılmaktadır. Bu kıvrımlar yeni doğmuş olmanın izleridir. Henüz tam anlamıyla dünyaya adapte olmaya çalışan bebeklerin bu ara sürecinin fotoğraflanması büyük bir sanat değeri taşımaktadır. Bebek doğum öyküsü çekimlerinden ziyade daha yüksek sanatsal değer sahip yeni doğan çekimlerinde çeşitli aksesuarlar ve kıyafetler kullanılmaktadır. Bu çekimler sırasında kullanılan ekipmanın hijyeni özenle düşünülmelidir. Bebeklerin henüz güçlenmemiş olan bağışıklık sistemini zorlamamak için hijyen her zaman ilk planda tutulması gereken bir konudur.

Yeni doğan çekimlerinde bebeklerin doğum kıvrımlarının sanatsal değeri yakalanması için çekimler genellikle kıyafetsiz olarak yapılmaktadır. Bu da birçok farklı zorluğu beraberinde getirmektedir. Bebeklerin rahatsız olmaması için odanın ısıtılması çekimlerin rahat geçmesini sağlar. Çekim aralarında battaniyesi altında olan bebekler çekimler sırasında üşümemesine dikkat edilmelidir. Yeni doğan çekimlerin dikkat edilmesi gereken bir hususta flaş kullanımıdır. Yeni doğan bebeklerin göz refleksleri yeteri kadar gelişmediği için flaşın güçlü ışığına maruz bırakılmamalıdır. Çekimler doğal ışıklı ve aydınlık ortamlarda yapılmalı ve bebeklerin flaş ışığının zararlarından korunmalıdır. Yeni doğan bebek çekimlerinde flaş kullanılmaması önemli konular arasında yer almaktadır. Yeni doğan çekimleri temizliği özenle sağlanmış stüdyolarda ya da bebeğin düzeninin bozulmaması için ev ortamında gerçekleştirilebilir. Çekimlerin ev ortamında yapılması bebeğin beslenme ve uyku düzeninin bozulmaması ve rahatının kaçmaması için daha çok tercih edilmektedir.

Posted by Hanife Deveci

İletişim Formu

Görüş, öneri ve isteklerinizi iletişim formunu dolurarak iletebilirsiniz.

Kategoriler

İletişime Geçin

Popüler Yazılar